Sama sebou 50+
Rodinné centrum Poděbrady

Sama sebou po 50

Program komplexní podpory pro ženy, které již oslavily 50. narozeniny a konečně chtějí věnovat čas samy sobě.

ANOTACE PROJEKTU:   Projekt přispěje u zaměstnaných žen k posílení kompetencí na trhu práce prostřednictvím navrženého komplexu projektových aktivit od 1/2024 do 12/2025. Konkrétně projekt využije skupinových a individuálních vzdělávacích, poradenských a motivačních aktivit a pravidelného sdílení zkušeností, což povede ke zlepšení situace v zaměstnání a prevenci chudoby ve stáří. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

 

Milá Jano, Magdo, Zuzano....milé ženy!

Pokud je Vám více než 50 let, nejspíš jste si už někdy položily otázku, jak to všechno v práci a v rodině zvládnout a nezbláznit se z toho. Děti jsou již sice dospělé, ale neznamená to, že Vás nepotřebují, do toho stárnoucí rodiče, o které je třeba se postarat, vlastní zdravotní problémy a neustále se zvyšující požadavky a technologické novoty v zaměstnání, které si chcete a potřebujete udržet. K tomu mediální masírka o tom, že ekonomicky se budeme mít stále hůř a hůř a že jestli vůbec nějaký důchod bude, nebude to stačit ani na základní životní potřeby.....jeden by z toho propadl depresím a pocitům nejistoty.

A právě proto přicházíme s komplexním programem Sama sebou po 50, který Vám pomůže se zorientovat ve vlastní situaci, uspořádat si myšlenky a vytyčit priority. S pomocí skupinových seminářů, dotazníků a individuálních konzultací s odborníky zjistíte, co přesně potřebujete vědět a umět v oblasti zdraví, financí, chytrých technologií a pracovně právních záležitostech, abyste udržela krok s dobou a zajistila se na stáří. K tomu všemu budete mít podporu osobní koučky / psycholožky a také podpůrnou skupinu žen, které se nachází ve stejné životní etapě a řeší pravděpodobně podobné starosti jako Vy. A jak známo "Sdílená starost, poloviční starost. Sdílená radost, dvojnásobná radost".

Program je určen pro ženy, které již oslavily 50. narozeniny a které stále aktivně pracují
na pracovní smlouvu, Dohodu o provedení práce nebo Dohodu o pracovní činnosti.
Účast v programu je ZCELA ZDARMA.

 

A CO PŘESNĚ VÁS TEDY V PROGRAMU SAMA SEBOU PO 50 ČEKÁ?          

Ještě před vstupem do projektu je dobré se zúčastnit Úvodního setkání, na kterém se seznámíte se ženami z realizačního týmu a dovíte se podrobnější informace o programu. Pak se teprve budete rozmýšlet, jestli se do programu zapojíte nebo ne. Pokud nestihnete termín skupinového setkání, je možné domluvit si i individuální.

Pokud se rozhodnete do programu vstoupit, budeme nejprve společně mapovat Vaši situaci a Vaše potřeby. Všechny údaje budou důvěrné.

Poté proběhne vybranou sobotu celodenní Motivační seminář, na které se vzájemně seznámíme a povíme si, jak si zvýšit sebevědomí, jak umět dobře komunikovat v rodině i v práci, a budeme zjišťovat, co jsou naše silné a slabé stránky z hlediska pracovní kariéry. 

V průběhu dalších 3 měsíců budou probíhat skupinové semináře z pěti oblastí. V každé oblasti budou realizovány vždy 3 dvouhodinové semináře. Oblasti seminářů jsou následující:
1) zdraví - jak o sebe pečovat po 50, na jaká preventivní vyšetření máte nárok, jak zvládnout období přechodu, jak pečovat o chrup, jak kompenzovat jednostrannou zátěž v zaměstnání (stereotypní pohyby, sezení u PC apod.)
2) chytré technologie - jak využít chytrý telefon na maximum pro pracovní i soukromé účely, co je to ta umělá inteligence a jak ji používat, jak eliminovat nebezpečí virtuálního světa  a vyhnout se kyberpodvodníkům
3) finanční gramotnost - zmapovat se ve vlastních finančních zdrojích a zjistit jejich potenciál pro zajištění na stáří, zjistit možnosti investování, spočítat si výši starobního důchodu a naučit se, co všechno jej ovlivňuje, znát principy zadlužování a vědět, jak se mu vyhnout
4) pracovně právní otázky - znát svá práva a nároky v práci a vědět, jak má zaměstnavatel vycházet vstříc pečujícím osobám nebo osobám, kterým se změnila rodinná situace (různé flexibilní formy práce a práce na dálku), vědět, jak se bránit diskriminaci na pracovišti
5) osobní rozvoj a měkké dovednosti - osvojit si dovednosti sebeprezentace, funkční komunikace, naučit se, jak si udržet vlastní hranice a umět říci "ne", jak se naučit pozitivně myslet a nepodléhat nejistotě, depresi a úzkostem, které dnešní doba přináší.

Vedle skupinových vzdělávacích seminářů budete mít možnost zúčastnit se až 5 individuálních konzultací s odborníkem, neboť si uvědomuje, že ne všechno chce člověk sdílet s ostatními a nebo že Vaše konkrétní situace může být tak specifická, že sdílení by ostatním mnoho nepřineslo. Oblasti individuálních konzultace budou opět vycházet z úvodních dotazníků.    

Celý program zakončíme celý setkáním s inspirativními ženami, které se s námi podělí o svůj příběh a zkušenosti, které jim pomohly být i po 50 sama sebou. Na tomto setkání obdrží každá účastnice osvědčení a drobný dárek.

Celým programem Vás budou provázet dvě Specialistky, které Vás budou propojovat s odborníky, budou Vám  dispozici pro řešení jakékoli nesnáze programu, pomohou Vám ochotně s on-line vyplňováním dotazníků (bude možné i zapůjčit pro tyto účely notebook, takže pokud nemáte vlastní, není to překážkou pro vstup do programu). Specialistky jsou Vám k dispozici již nyní na telefonu 731 615 662, aby Vám zodpověděly případné dotazy a nejasnosti, pokud váháte se zapojením se do programu Sama sebou po 50. Specialistky Vás i naučí pracovat v aplikaci, kterou jsme pro program zvolili a která nám bude sloužit jako hlavní komunikační kanál - najdete zde studijní materiály a podklady k seminářům, uvidíte zde, kolik aktivit máte již splněno a kolik Vás jich čeká, budete se zde přihlašovat na semináře i individuální aktivity, budete zde moci komunikovat s celou skupinou i vybranými členy a lektory. 

 

CO VÁM PROGRAM SAMA SEBOU PO 50 PŘINESE?

1. čas pro sebe sama a poznání sebe sama
2. nové vztahy se ženami, které jsou v podobné životní situaci a mohou být inspirací, jak si se svou situací poradit
3. až 30h odborného vzdělávání napasovaného přesně na potřeby žen po padesátce
4. až 25h odborného individuálního poradenství, které Vám pomůže udržet krok s dobou a zajistit se a opečovat sama sebe na stáří
5. možnost vyzkoušet si, jaké to je, když druzí pečují o Vás
6. možnost vyzkoušet si, že pomoc odborníka není selhání, ale odvaha, která přináší své ovoce
7. to všechno ZCELA ZDARMA

MÁ PROGRAM SAMA SEBO PO 50 NĚJAKÁ NEGATIVA?

Jediná Vaše investice je Váš čas. Ano, máme ho všichni málo, zejména pak ženy po 50. Ale nezasloužíte si ve svém věku, kdy jste velkou část života věnovala péči o druhé, pečovat konečně také o sebe sama???

 

Zaujal Vás program Sama sebou po 50? Nebo alespoň vzbudil Vaši zvědavost?
Zaregistrujte se ZDE  jako zájemkyně
a naše Specialistky se s Vámi spojí!

Tato registrace Vás nezavazuje k účasti v programu, ale umožní Vám dozvědět se o programu více a popřemýšlet, zda je čas být sama sebou po 50.